Тотнъм и Борнемут играят при резултат 1:0 в мач от 20-я

...

НА ЖИВО: Тотнъм - Борнемут 1:0, греда на Соланке

Тотнъм и Борнемут играят при резултат 1:0  в мач от 20-я кръг на Висшата лига.

В 9-а минута Борнемут позволи гершка при разиграването на топката, а Родриго Бентанкур я лиши с прелестни дейности, след което тя мина през Ло Селсо, преди да доближи до Папе Сар, който имаше доста свободно пространство, което завладя и приключи с отдалечен удар в десния ъгъл на Нето, с цел да открие резултата - 1:0 за Тотнъм.

В 26-а минута Хьон-Мин Сон се промуши през отбраната и се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, само че опитът му, ориентиран в центъра на вратата, беше отразен от Нето. В 45-а минута Клуиверт връхлетя върху отбита топка към точката на дузпата и нанесе удар, само че мина настрана от дясната греда.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част Соланке получи топката в пеналтерията и незабавно насочи изстрел с левия крайник, който бе блокиран, а по-късно кълбото се отклони и от напречната греда, с цел да излезе в корнер.

Стартови сформира:

Тотнъм:  13. Гилермо Викарио, 38. Денис Удоджи, 33. Бен Дейвис, 12. Емерсон Роял, 23. Педро Поро, 30. Родриго Бентанкур, 29. Папе Сар, 18. Джовани Ло Селсо, 22. Бренън Джонсън, 7. Хьон-Мин Сон, 9. Ричарлисон

Борнемут:  1. Нето, 11. Данго Уатара, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит, 10. Райън Кристи, 4. Люис Кук, 16. Маркъс Тавърние, 17. Луис Синистера, 19. Джъстин Клуиверт, 9. Доминик Соланке